Mam pomysł, i co dalej?

Wszystko co chciałbyś wykonać w FabLabie będzie wykonane przez Ciebie. Zawsze znajdziesz kogoś, kto ci może pomóc czy doradzić, ale to Ty jesteś osobą, która odpowiada za swój projekt. Także Ty musisz zadbać o materiały użyte w projekcie - możesz przynieść swoje*, lub zaopatrzyć się w nie w FabLabie. Mile widziana jest również chęć pochwalenia się swoim gotowym projektem w naszej sekcji "Twórczość".

*nie dotyczy materiałów do cięcia laserem

Czy mogę poprostu przyjść?

Tak!

Obiema rękami zapraszamy. Zawsze lepiej oglądnąć coś z bliska niż ufać jakimś opisom w internecie :D Odwiedź nas w godzinach otwarcia - ktoś oprowadzi Cię po FabLabie, pokaże co i jak można tu robić. Poznasz nas i my poznamy Ciebie.

Na wypadek gdyby spodobało Ci się to co tu zastaniesz powiemy Ci też jak zostać członkiem Stowarzyszenia i pomagać tworzyć FabLab Kraków.

Ile to kosztuje?

Koszt miesięcznego dostępu do naszej przestrzeni, bez żadnych ograniczeń czasowych to 150zł (100zł dla studentów). W to wliczony jest dostęp do wszystkich urządzeń bez wyjątku, podstawowych materiałów oraz możliwość przechowania swoich niedokończonych projektów.

Wejście jednorazowe to 30zł (20zł dla studentów)

Czemu "FabLab" ?

Nazwa FabLab to skrót od"Fabrication Laboratory", które jest swoistym cyfrowym warsztatem, przeznaczonym dla każdego, kto chciałby przekształcić swoje pomysły w rzeczywiste, działające prototypy. FabLab udostępnia cyfrowo sterowane urządzenia, takie jak drukarki 3D czy laser CO2 lub stanowiska do pracy z elektroniką, szycia czy malowania,  do wytworzenia prawie wszystkiego. Oprócz urządzeń w FabLabie można liczyć na ludzi ze społeczności, którzy pomogą, wytłumaczą, doradzą. FabLab Kraków to miejsce otwarte n innowacje!

Nigdy nie korzystałem z lasera C02, drukarki 3D. Czy ktoś mi może pomóc?

Tak! Cała społeczność FabLab jest skierowana na dzielenie się wiedzą. Jeżeli nie wiesz jak działa dane urządzenie - zapytaj opiekuna obecnego w FabLabie - otrzymasz potrzebny instruktarz, lub dowiesz się kogo zapytać o szczegóły. W przypadku naszego lasera CO2, konieczne jest odbycie szkolenia w temacie jego obsługi. Szkolenia są organizowane regularne lub w miarę potrzeb. O terminy pytaj w FabLabie.

Co tu można robić?

Pytanie powinno w zasadzie brzmieć: czego nie można tu robić?! W zasadzie jedynym ograniczeniem jest nasza wyobraźnia. Najogólniej można by odpowiedzieć, że przede wysztkim miło spędzać czas! A poza tym nauczyć się czegoś nowego, spotkać ludzi o podobnych zainteresowaniach i wreszcie dokończyć "ten projekt" który czeka w szafie od dawna!

Duże pole do popisu znajdzie u nas zarówno miłośnik elektroniki, korzystając z trzech znakomicie wyposażonych stanowisk, będzie mógł stworzyć dowolny układ elektroniczny, naprawić zepsuty sprzęt, lub wzbogacić go o dodatkowe funkcje

.

.

IMG_20170818_184904.jpg

Skonstruowałeś robota i potrzebujesz do niego obudowy lub dodatkowych części? Czekają na Ciebie 3 drukarki 3D, na których bez większych trudności wydrukujesz potrzebne elementy.

20170902_113312.jpg
20170902_113326.jpg

A może chciałbyś stworzyć coś ładnego oryginalnego? Laser CO2 daje duuuuże pole do popisu! Wystarczy stworzyć projekt w jednym z powszechnych narzędzi, a nasz laser zmieni to w rzeczywistość barwioną kolorem sklejki, pleksi lub innego wspieranego materiału.

Przed złożeniem

Przed złożeniem

Po złożeniu

Po złożeniu

To jeszcze nie wszystkie możliwości! Ostatnią, ale równie ważna propozycja dotyczy szycia! W FabLabie znajdziecie 3 maszyny do szycia, zarówno te mniej jak i bardziej skomplikowane. Do tego cały zestaw akcesoriów krawieckich, łącznie z regulowanym manekinem. Więc jeżeli chcesz zrealizować swój pomysł i uszyć coś swojego, lub nawet naprawić własnoręcznie rozdarta koszulę - wiesz gdzie nas znaleźć!

IMG_20170818_181500.jpg
IMG_20170818_181344.jpg